marți, 11 iunie 2013

Beta RR50 - pe primul loc in topul European de motociclete

Bussi sul Tirino, Italia a fost gazda celor 185 de participanti (din 16 tari, inclusiv Rusia si Ucraina – pentru prima data) la Campionatul European de Enduro. In cadrul primei etape au fost incluse trei ture a cate 50km prin munti stancosi, cu forme de relief dificile, fiecare tura avand doua stagii speciale.

Categoria noua in Campionatul European de Enduro, 50cc, l-a avut ca fruntas pe tanarul Matteo Merli, in varsta de doar 16 ani, posesor al unei motociclete Beta RR50, clasandu-se in primele doua zile pe locul I in top.

Gianluca Martini,membru al echipei Enduro Lunigiana, cu Beta RR300cc, s-a clasat pe locul II si locul I in prima si a doua cursa in cadrul categoriei E3, ocupand doua locuri IV in clasamentul final. De asemenea, doua locuri III au fost ocupate de Vanni Cominotto de la GTS Team.

Diego Nicoletti cu a sa Beta 450cc RR a ocupat locul IV in ambele curse a categoriei E2.